Превентивне виховання

Превентивне виховання в школі — це система підготовчих та профілактичних дій педагогів, спрямованих на запобігання формуванню в учнів негативних звичок, рис характеру, проявам асоціальної поведінки підлітків та організацію належного догляду за діяльністю школярів.

Мета превентивного виховання: підвищити рівень обізнаності з проблематики ВІЛ/СНІД; ознайомитися з сучасними профілактичними програмами; навчитися сучасних технологій профілактичної роботи в школі

Завданням превентивного виховання є забезпечення виховання в учнів високих моральних рис, які є головним чинником вибору способів поведінки. Воно має здійснюватися на основі морально-правових знань, уявлень, поглядів, переконань, почуттів, які склалися в нашому суспільстві й становлять суспільну свідомість; забезпечення подолання окремими учнями шкідливих звичок і навичок, що сформувалися внаслідок помилок і недоліків виховання.

Ефективність превентивного виховання підвищується, якщо:

• стимульовано здоровий спосіб життя й позитивну соціальну орієнтацію учня;

• використано активні форми й методи виховного впливу на учнів (діалоги, аутотренінги, дискусії, акції);

• використано досягнення педагогічної та психологічної науки;

• сімейно-шкільне виховання здійснюється на засадах гуманізму, демократизму, доброзичливості, партнерсь¬ких взаємин.

В Маслівській ЗОШ  здійснюється просвітницька робота щодо здорового способу життя. Відбуваються тематичні тижні з пропаганди здорового способу життя, усні журнали, зустрічі з медичними працівниками, перегляд фільмів, слухання лекцій тощо. Правовий аспект превентивного виховання в нашій школі передбачає охорону і захист прав особистості, формування в учнів правової культури. Є уроки права, тижні правового виховання, здійснюється індивідуальна робота з дітьми, схильними до правопорушень, класні години на правові теми. У школі відзначають Міжнародний день прав людини, святкують визначні дати в історії української державності.

В основу процесу превентивного виховання в нашій школі покладено небайдужість. І саме це забезпечує взаємини партнерства, повагу до особистості дитини.

Щороку в школі вивчають і аналізують зайнятість учнів у позаурочний час. Майже 60 % школярів нашої школи охоплені роботою в гуртках.

Річний план виховної роботи грунтується на глибокому аналізі діяльності педагогічного й учнівського колективів.

«Превентивне виховання»

1

.3 метою залучення учнів до здорового способу життя, пропаганди медичних знань проводити бесіди про шкідливість алкоголю, тютюну, наркотиків, небезпеку венеричних захворювань, СНІДу

Класні керівники, медпрацівники

2

.Неухильно виконувати заходи, передбачені рішеннями органів охорони здоров'я щодо зазначених питань

Адміністрація, класні керівники

3

.Взяти участь у Всеукраїнському конкурсі «Молодь обирає здоров'я». Виступ агітбригади. Виставка плакатів «Шкідливі звички»

Жовтень 2014 р.

Педагог-організатор

4

.1 грудня — Міжнародний день порозуміння з ВІЛ-інфікованими. Уроки здоров'я, випуск стінгазети, анкетування

01.12.2014

Педагог-організатор, класні керівники

5

.Диспут «Шкідливі звички чи життя собі на втіху» ( 7-8 класи)

Грудень 2014р.

Учитель біології

6

.Проведення тижня ЗДОРОВ’Я

Січень 2015

Педагог-організатор, вчителі

1

7.Зустріч із медпрацівниками для учнів 5 — 8 кл.

класні керівники

8

.Міжнародний день боротьби з курцями. Провести цикл заходів «Світ без тютюнового диму» (за окремим планом)

Травень 2015р.

ЗНВР, класні керівники

9

Організовувати змістовний відпочинок для учнів, проводити тематичні вечори, конкурси, (за окремим планом)

ЗНВР, класні керівники

Учні школи беруть активну участь у тренінгах, конкурсі літературно-музично-спортивних міні-композицій, вікторині-конкурсі «Що я знаю про здоровий спосіб життя?», конкурсі плакатів, фотографій «Спасибі – ні»

Організація соціально-профілактичної роботи в школі сприяє залученню підлітків та молоді до профілактичних програм, що допомагає їм самореалізовуватись у корисних і цікавих заходах, відчути себе причетними до спільної справи.