Маслівська ЗОШ І-ІІІ ст. Новокаховської міськради


remember me

 



Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України

Національна дитяча гаряча лінія
Besucherzahler
счетчик посещений

Вимоги до роботи класного керівника

Загальні вимоги до роботи класного керівника

 

   Діяльність класного керівника є важливішою ланкою у виховній системі школи, основним механізмом організації індивідуального підходу до вихованців, одним із вирішальних елементів виховного процесу, що  організується в школі.

 

   Основне призначення класного керівництва зумовлене сучасним завданням, яке  ставить перед собою суспільство, - максимальний розвиток кожної дитини, збереження її неповторності, розкриття її потенційних талантів та створення умов для нормального духовного, розумового та фізичного вдосконалення.

 

   Виходячи з цієї мети основними завданнями класного керівника необхідно вважати такі:

 

     * здійснення безпосереднього спостереження за індивідуальним розвитком учня;

 

     * створення оптимальних умов для формування кожної особистості, що сприяють вільному та повному розкриттю всіх здібностей учня та їхньому розвитку;

 

     * вивчення нахилів, інтересів, сфер талантів учня з метою підбирання для нього певного виду діяльності, де на нього чекає успіх;

 

     * організація всіх видів індивідуальної, групової, колективної

       діяльності, яка залучає учнів у суспільно-ціннісні стосунки;

 

     * активна пропаганда здорового способу життя;

 

     * сприяння учню в дотриманні його прав та свобод;

 

     * створення класного колективу як виховного середовища, що забезпечує  соціалізацію кожного учня;

 

     * організація взаємодії та співробітництва всіх виховних сил.

 

   Класний керівник лише частково організовує життя та діяльність учнів. У цій діяльності значну роль відіграють батьки, керівники гуртків і секцій, факультативі, позашкільні установи. Класний керівник разом з іншими також  відповідає за зміст виховного процесу, за участь у ньому учнів, за формування їх життєвої позиції, за забезпечення повної відповідності характеру цілісного виховного процесу меті національного виховання.

   Педагог має бути добре інформований про участь учнів у різних видах  діяльності, взаємовідносинах у групах, про характер і зміст спілкування, потреби, інтереси, стимули і мотиви поведінки.

 

   Отже, змістом роботи класного керівника є: вивчення учнів, робота зі створення і розвитку учнівського колективу, спільна діяльність з дитячими молодіжними організаціями, зв'язок з культурно-освітніми і позашкільними установами, робота з батьками і громадськістю, зв'язок зі шкільним  психологом.