ТИЖДЕНЬ ПСИХОЛОГІЇ

ТИЖДЕНЬ   ПСИХОЛОГІЇ

З 14 по 18 квітня 2014 року в школі цікаво та змістовно пройшов Тиждень психології, під керівництвом психолога – Мосьпан Л.В., в рамках Декади психологічної служби.

Метою проведення тижня було розширення знань учнів про науку психологію, розуміння внутрішнього світу, активізація пізнавальної активності учнів, пропаганда навичок конструктивного спілкування.

Протягом тижня були проведені різноманітні заходи та психологічні акції, які охопили всю школу –дітей і педагогів.

Розпочався тиждень  Днем  відкриттів. В цей день в школі були проведені акції  «Мудре навчання» (кожен клас та кабінет  «отримав  послання» на двері – повчальний афоризм про життя, школу, навчання, дружбу) та  «Райдуга кольору» (кожний присутній в школі мав можливість вибрати свій улюблений колір та більше дізнатись про себе з оформленого стенду «Психологія кольору»).  Серед учнів 5-11класів була організована виставка малюнків «Я бачу себе…».

З метою розвитку комунікативних стосунків між учнями, навичок інтерв’ювання, вміння самоорганізації на спільну діяльність серед учнів 5-11 класів була проведена гра «Слідопит». Під час гри учнівські колективи шукали відповіді на різноманітні питання (від дати народження директора школи до кількості берізок в  першому ряду гаю). За результатами гри І м зайняв 5 клас, ІІ – 6клас, ІІІ - 8 клас.

З педагогами школи було проведено тестування «Райдуга життя. Кольори і характер».

У вівторок - День спілкування. Вперше в школі була проведена психологічна вправа «Полотно свободи». Мета вправи – виявлення думок учнів та колективу про школу, можливість самовиразитись, навчатись конструктивно виражати свої думки, зняття напруження.

Для учнів 1-4 класів було оформлено символічне Дерево бажань, на листочках якого учні писали свої мрії. Також учні школи мали можливість виразити свої побажання вчителям школи під час акції «Я поважаю Вас,  мій учителю!»

Середа була присвячена Дню дружби. Учнівські колективи 2-11 кл (під керівництвом класних керівників) організували виставку – конкурс колажів «Мій клас». Всі роботи вийшли яскравими та цікавими, насиченими фотографіями з життя класів.

Оскільки одним із напрямків роботи психолога є робота з емоціями, а танці завжди викликають гарні емоції, то для учнів школи був проведений флеш-моб «Танцюй як я!».

Завдяки ученицям 9класу (Стрілець А., Чорної О., Кузьменко Д.) та 10 класу (Грицькової К., Маменчук А., Спасьонової Т.) захід пройшов організовано, викликав масу позитивних емоцій як в учасників  так і в глядачів.

В День мрій та реальності була організована виставка малюнків «Моя майбутня професія» (серед учнів 2-7кл). Кращими  визнані малюнки Левак О. (6 кл), Кудас О., Соколенко В. (4 кл), Мосьпан Д. (5кл).

З метою розширення уявлень учнів про світ професій, розвитку їх світогляду,  комунікативних умінь  з учнями 5 кл було проведено відкритий захід - гру «Світ професій». Переможцем стала команда «Веснянки» дівчаток класу.

Для учнів школи  (8-10класи) в цей день також був проведений тренінг «Твоє життя - твій вибір». Заняття провела психолог з м. Херсона Сергеєва І.Г. (залучений спеціаліст від Центра зайнятості).

Учні школи прийняли участь і  в акції «Якби я був директором…», під час якої письмово висловлювали свої побажання щодо умов навчання та дозвілля в школі.

П’ятниця пройшла під девізом – День здоровя. Для учнів 5-11класів був організований кінозал, в якому вони переглянули фільми «Правда про паління» та «Правда про наркотики».

З метою дослідження рівня орієнтації учнів школи на ЗСЖ та рівня статевої культури з учнями 8 - 11 класів проведено анкетування «Вивчення рівня орієнтації учнів на здоровий спосіб життя». За результатами: високий рівень орієнтації на ЗСЖ мають 85%  8 кл, 15%  9кл, 55% 10 кл, 17%  11кл ; достатній рівень: 15% учнів 8 кл, 54% 9кл, 45% 10 кл, 83% 11кл. Середній рівень мають 46% учнів 9кл.

З метою інформування вчителів про феномен "професійного вигорання", його причини та наслідки; визначення шляхів його профілактики та подолання; опанування антистресовими техніками; розширення знань про емоційний інтелект з педагогами школи психологом проведено тренінг «Профілактика професійного вигорання».