Маслівська ЗОШ І-ІІІ ст. Новокаховської міськради


запам'ятати

 



Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України

Національна дитяча гаряча лінія
Besucherzahler
счетчик посещений

1 клас. Розробки уроків

 

Тема: Сонце та його значення для життя на Землі (слайд 1)

Мета: формувати в учнів уявлення про Сонце, про значення сонячного світла і тепла для рослин, тварин, людини, вчити спостерігати за висотою Сонця і кількістю тепла, яке посилає Сонце на Землю, формувати вміння встановлювати причинно – наслідкові зв’язки у природі на основі власних спостережень; розвивати мислення, пам'ять, спостережливість, зв’язне мовлення; виховувати пізнавальний інтерес.

Обладнання: презентація Microsoft Power Point

Тип уроку: засвоєння нових знань

Хід уроку

І. Організація класу.

Продзвенів дзвінок

Починаємо урок.

1. Емоційний настрій.

-         Нашу маленьку планету освічує велика зірка Сонце. Вона дарує своє тепло усьому живому на землі. Подаруйте свої усмішки один одному! Збережіть гарний настрій до кінця уроку.

2. Вправа «Погода»

        -   Який сьогодні день?

-         Який місяць?

-         Який стан неба?

-         Чи був вітер, коли ви йшли до школи?

-         Чи були опади?

3.     Гра « Три родини» (слайд 2)

-         У цій грі ви повинні розподілити на три групи і співвіднести їх за родинами, до яких вони належать.

-         Хто це? (Зайчик)

-         До якої природи він належить?(До живої)

-         Які предмети ми віднесемо до цієї групи? Назвіть їх.

-         Що це?(Сонце)

-         До якої природи воно належить? (До неживої)

-         Які предмети ми віднесемо до цієї групи? Назвіть їх.

-         Що зображено на третьому малюнку? (Руки людини)

-         Що віднесемо в цю групу? Назвіть їх.

                            

 

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

1.Робота над загадкою (слайд 3)

      Гарне, добре, на всіх дивиться,

А на себе дивитись не дозволяє. (Сонце)

                         

 

- Сьогодні ми дізнаємось про Сонце та його значення для життя на Землі.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

1.     Гра « Дари Сонця» (слайд 4)

-         Чи знаєте ви, що сонечко дарує землі?

-         Так Сонце дарує нам багато, але найголовніше – це світло і тепло, які є джерелом життя на Землі.

 

 

2.Повідомлення вчителя.

-         Пригадайте, до якої природи належить Сонце?(до неживої)

-         Як ви думаєте, що більше Сонце чи Земля?(слайд 5)

-         Звичайно, Сонце більше, ніж Земля.

-         Подивіться на малюнок в підручнику (с. 37)

-         Сонце – це зірка, як і безліч зірок, які ми бачимо серед ночі на небі, але вона знаходиться найближче до Землі і тому здається більшою, ніж інші зорі.

-         Відстань до Сонця дуже велика. Якщо їхати на машині, то можна подолати цю відстань за 10 років. Якщо летіти на ракеті, то за 10 років. А от промінчик Сонця долітає до нас за 8 хвилин. Це як перерва між першим і другим уроком в нашій школі.

                             

 

Фізкультхвилинка для очей.

-         Давайте намалюємо очима у повітрі сонце, яке нам усміхається, а від нього промінчики.

3.Створення проблемних ситуацій.

- Сонце хоче поставити вам кілька запитань.

- Чи однаково сонечко світить протягом доби?(слайд 6)

                 

 

4.Казка про Сонце. (підручник с. 36) (слайд 7)

5. Проблемні питання.

1)- Як хмари впливають на промені сонця?(слайд 8)

Фізкультхвилинка.

Що дає Сонце рослинам?(слайд 9) (Тепло і світло)

-         Так. Сонце дає рослинам тепло і світло завдяки чому вони живляться.

А зараз послухайте цікаву казку.

-         В листочках рослин живуть маленькі чарівники – хлорофітові зернини. Побачити їх можна тільки під мікроскопом. Колір їх яскраво – зелений. Листя рослин зелене через те, що їх там дуже багато. Разом з сонечком прокидаються і чарівники і відразу беруться за роботу.

Корінцям наказують брати воду із землі, а стеблинкам подавати її до листочків. Листочки відкривають свої віконця для повітря. Потім чарівники беруть сонячні промінчики та змішують ними воду і вуглекислий газ, який взяли з повітря. Утворюються цукор і кисень. Цукром годуються рослини, а киснем дихаємо ми.

-         Також від рослин ми отримуємо поживні речовини.

2)Відгадування загадки:(слайд 10)

На сонечко я схожий і сонечко люблю

За сонцем повертаю голівоньку свою

                                                                              ( Соняшник)

 

 

-         Що вам відомо про цю рослину?

3) Що дає Сонце тваринам?(Слайд 11)

- Тепло і світло потрібно для того, щоб в організмі тварин вироблялись вітаміни. А ще тварини стають рухливими та швидкими.

 

 

ІV. Закріплення набутих знань.

1.Робота в зошиті.

Завдання 1

- Наведи малюнок – відгадку до загадки.

Завдання 2

- Порівняй малюнки. Яке значення має Сонце для живої природи?

2. Гра « Поясни значення слова» (слайд 12)

 

 

- Кого називають сонечко?

3. Цікаві завдання.

-Сонечко принесло нам цікаві завдання, які виконуються на уроці математики.

-         Скільки сонечок на небі? (одне)

-         Скільки крапочок ви бачите на спинці у комашки-сонечка? (чотири)

-         Скільки очей у дівчини? (два)

-         Як іще називають два однакові предмети?(пара)

-         Назвіть іще пари предметів?

V. Підсумок уроку.

Вправа «Мікрофон»

- Що таке Сонце?

- Далеко чи близько вона від нас?

- Що Сонце дає людині?

    - Кому ще потрібне Сонце?

   - Що сподобалось на уроці?

    - Який настрій ?